Üyelik Daveti

• Konbuyu başlatan Alper
  • Başlangıç tarihi

Konuyu inceleyen kullanıcılar (Total:0)

A

Alper

Misafir
Alper Boysal
2 ay kadar Bodrumda Kırksekiz müzik yapımda Dj Aras Kutay'dan Djlik dersi aldım. Swissotel Bodrum Resort Beach de personel partileri ve diğer etkinliklerinde çalıyorum. Pioneer Nxs 2000 kullanıyorum. Turgutreis El-Tukano beach de 2018 de 1.5 ay çaldım.Sonra mekan el değiştirdi ve Alternatif rock çalmamı istediler fakar elimde yeterli arşivim olmadığından bırakmak zorunda kaldım. 2018 Bodrum yarı maratonunda Kırksekiz müzik yapım adı altında ekip olarak etkinlik boyunca çalmıştık. Asıl işim Oda Servisi & Minibar Süpervisorum. Tarzım Deep House - Tech house.
Türkiye - Bodrum - Turgutreis
Üye listenize baktım malesef referans olarak tanıdığım yok

ilk 10 tech house

Dubman F & Mani Rivera - Take me
Fisher - Losing it
FLKS - My place
Patrick Topping - Be Sharp Say Nowt
Young Romantic - Move ( time to get loose) (Craig knight remix)
Stardust - Music Sounds Better ( Mistrix Dub)
Claude VonStroke - Barrump (Billy Kenny remix)
Mark Knight & Danny Howard - You can do it baby ( original Remix)
Detlef & Dajae - Deep Dip
Tom Strobe - Talk to the Boss ( Extended Mix)

boysalalper@gmail.com

A

Alper

Misafir
Dün Soundcloud üzerinden Onur Aktaş'ın (Nickname : housedj8) deep house setlerini dinliyordum. Sound4life da forumlara yüklenmişti.. Profilini incelerken sizin adresi gördüm.

Cakir Esen

Pro kullanıcı
Professional User
Davetiye . icin tesekurler
kendini guzelce ifade . etmis . evet biraz daha . guncel parcalarla . chart werseydin daha . iyi olurdu . refaransi yok ama
bizimde kurallarimiz we deneme . suremiz war neden degerlendirilmesin .
tesekur ederim
benden olumlu

Son düzenleme:

Cenk Balci

Pro kullanıcı
Administrator
Professional User
Üyelik konusunun dışında merak ettiğim için soruyorum,sonradan rock playlistlerini geliştirdin mi ? yada latin,funk,jazz vs vs yani house ve türevleri dışında farklı genrelerde kendini geliştirmek için kafa yordun mu ?

A

Alper

Misafir
Rock play listlerimi tabiki geliştirdim. 70 leri pek ele alamasam da AC/DC Metallica , Foo Fighters vsvs güzel şarkıları var. Ama Soundcloudda bunların orjinallerini bulmak çok zor , çünkü hepsi genelde Drum Cover yada guitar coverlı oluyor. Youtube converterlarda Rekordboxtan geçirdikten sonra Mixerden çoğu zaman iyi ses kalitesi alamıyorum. Dusty&Funky i çok dinledim. Brazillian bass devam edeyim dedim sonra G-House ile birbirlerine çok yakın olduklarında ayırt etmede sıkıntı yaşadım açıkçası. Şimdilerde Youtubeden StudioOne 3 ü anlatan videolara bakıyorum. Set yapmakta istiyorum. Sizlerle tanışıp, bildiklerimi aktarıp yanlışlarımı düzeltmek istiyorum. Profesyonel bir dj değilim Cenk bey :)

Cenk Balci

Pro kullanıcı
Administrator
Professional User
Diğer genreleri profesyonel dj lik olarak değil de müzikal açıdan vizyonun gelişmesi için sormuştum yoksa farklı platformlarda profesyonel olduğunu iddia eden ama house türevlerinde başka birşey bilmeyen sıradanlarla dolu ortalık.

A

Alper

Misafir
Evet haklısınız Cenk bey. Bazı indirdiğim parçalarımı hala dosyalayamadım. Çünkü içinde farklı karışımlar biraz funky gibi biraz dancehall gibi arşivimde dosyasını belirleyemediklerim var. :) Siteden indirirken yanında veya altında ''house'' yazıp genelliyorlar bu durumda ben gibi insaları yanlış bilgilendirmeye kadar götürüyor.

Müzik sektörü ucu açık bir sektör Beatportu da takip ediyorum ve her 5 ay ila 1 sene arasında baska müzik genreleri çıkıyor. Bir ara Trap çok patlamıştı şimdilerde bass tesisatı olan arkadaşlarıma Drum&Bass öneriyorum bana göre daha keyifli olabiliyor ve müzikler sapıtmıyor :)

Ders alırken Dj Aras Kutay bana farklı müzik genrelerini araştırmam, dinlemem ve bir fikrimin olmasını ayrıca kulağımı geliştirmem açısından haftada 3-4 Genre verirdi. Örneğin Tribal house hoş ama sağlam kafa ile zor :D.

Türk toplumu olaraktan ne kadar düğünümde deep house çalınacak densede gelenek ve ortamdan dolayı '' Erik dalına '' geçilmezse olmuyor. Bu personel partisinde de aynı Kına gecesinde de aynı. Club da isteyende vardır mutlaka. Club geçmişim olmadı.

Başlarda Pioneer Dj Wego 2 kullandım Virtual ile o baya yardımcı oldu. :) En sevdiğim tarafı şarkıları direk Senkronize etmesi ama aynı zamanda en kötü tarafıda profesyonel makinaya geçince bocalıyorsunuz :D

Onur Aktaş

Pro kullanıcı
Administrator
Professional User
Dün Soundcloud üzerinden Onur Aktaş'ın (Nickname : housedj8) deep house setlerini dinliyordum. Sound4life da forumlara yüklenmişti.. Profilini incelerken sizin adresi gördüm.
öncelikle setlerimi takip edip dinlediğin için teşekkür ederim kardeşim ;) soundacademy sadece bir music forum sitesi olması dışında samimiyetin var olduğu bir yerdir. bu platformda yeralan kişiler hem music konusunda hem kişilik konusunda değerli insanlardır. seninde aramıza katılman durumunda music konusunda değerli bilgiler edineceğinin inancındayım.

Cenk Balci

Pro kullanıcı
Administrator
Professional User
Alpercim farklı diye bahsettiklerim tribal,funky yada dancehall gibi şeyler değil,Bob Marley,Depeche Mode,Queen,Abba,Beatles,Janis Choplin,Jamiroquai,Manu Chao gibileri :) neyse bu konu çok uzun arkadaşlar üyelik konusunda yardımcı olacaklardır sanırım.

Velit Yuzer

Pro kullanıcı
Professional User
deneme süresine alallım derim arkadaşımızı soundacademy nin yeni genç yeteneklere kapılarını açması gerekir tabiki kurallar doğrultusunda burda sadece müzik paylaşılmıyor dostluk ön planda.

A

Alper

Misafir
Onur bey setleriniz gerçekten keyif vericiydi. Bende bu değerli bilgilere erişmek ve sizleri de tanımak isterim.

İnşallah Cenk bey . Ama bu konuya başka bir başlık altında beraber kaldığımız yerden devam ettirmek isterim. :D

Caner Aktas

Pro Kullanıcı
Administrator
Professional User
Deneme sürecinde üyeliğinizi açtım mail adresinizi kontrol ediniz.., chart 2016-17-18 biraz daha güncel olmanı tavsiye ederim.